Vybrali sme – cyklistika

Cyklotrasy, mapa

Cyklotrasy, mapa

V septembri 2013 boli na Orave sprístupnené novo vyznačené cyklotrasy, ktoré spájajú Dolný Kubín s cyklotrasami hornej Oravy, obcou Rabčice a poľskou gminou Lipnica Wielka.

Približne 250 kilometrov značených trás je rozdelených na 17 úsekov podľa stupňa náročnosti na ľahké, stredné a náročné. Farby jednotlivých úsekov rešpektujú zaužívané normy.

Na dôležitých križovatkách cyklociest je umiestnených 49 smerových stĺpikov a 21 informačných tabúľ. Mesto Dolný Kubín poskytuje praktické skladacie cyklomapy s krátkou charakteristikou jednotlivých úsekov a vyznačeným profilom.

Projekt bol spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu prostredníctvom VÚC Žilina v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007 – 2013.

Kompetnú mapu vo formáte PDF si možete stiahnuť tu.


Chata na Kubínskej holi

Chata na Kubínskej holi

Náročnejšia, ale krátka cyklotrasa na chatu na Kubínskej holi, kde si môžete vychutnať výhľad na Dolný Kubín a Veľký Choč. Trasa je odbočkou červenej cyklotrasy „A“. Návrat je po tej istej trase.

Trasa na Google Maps, GPX súbor


Kubínska hoľa, Veličná

Okruh Kubínska hoľa, Veličná

Je náročnejší okruh. Začína sa na červenej cyklotrase „A“. Na parkovisku na Kubínskeho holi pokračujete po zelenej cyklotrase „I“ až do obce Revišné, kde značku opustíte a pokračujete po ceste prejsť priamo na žltú cyklotrasu „M“ v Zábreži.

Trasa na Google Maps, GPX súbor


Gäceľ

Gäceľ

Okruh cez Gäceľ

Nenáročný okruh, ktorý vedie čiastočne po hlavnej ceste. Na Zábreži sa pripája na žltú cyklotrasu „M“ a po nej vedie späť cez Dolný Kubín.

Trasa na Google Maps, GPX súbor


Okruh cez Pucov

Okruh cez Pucov

Okruh cez Pucov

Nenáročný, dlhší kruh, ktorý začína v Dolnom Kubíne. Pokračuje smerom na Mokraď, kde sa pokračuje po zelenej cyklotrase cez obce Medzibrodie nad Oravou, Pucov a Pokryváč. Po prechode cez úboč sa pripája na červenú cyklotrasu. Cez obec Vyšný Kubín sa vracia späť do Dolného Kubína.

Trasa na Google Maps, GPX súbor


Okolo Veľkého Choča

Okolo Veľkého Choča

Okolo Veľkého Choča

Je náročná trasa, najmä svojou dĺžkou. Vedie po cestách Oravy a Liptova a poskytuje skvelé výhľady na Veľký Choč, Oravské vrchy a Liptov.

Trasa na Google Maps, GPX súbor


Cez Kubínsku hoľu do Oravského Podzámku

Cez Kubínsku hoľu do Raciboru

Ohruh cez Kubínsku hoľu do Raciboru

Náročný okruh najmä kvôli prevýšeniu začína jazdou po červenej cylotrase „A“. Na Grúni opustíte značku a krátkou skratkou sa dostanete na Zadný Racibor, kde sa napojíte na žltú cyklotrasu. Spustíte sa do Raciboru a po modrej značke sa vraciate do Dolného Kubína, poza skládku. Návrat je možný aj po hlavnej ceste.

Trasa na Google Maps, GPX súbor

Comments are closed